Juhan Lang • 31. detsember 2014
Jaga lugu:

Päev börsil: aasta lõpu meeleolud

Viimase sessiooni miinuses lõpetanud Jaapani börs on täna suletud.
Viimase sessiooni miinuses lõpetanud Jaapani börs on täna suletud.  Foto: EPA

Aasia börsidel kujunes aasta viimane päev vaikseks ja nii Jaapani, Lõuna-Korea, Indoneesia ja Filipiinide börsid olid pühade tõttu suletud. Täna on kauplemispüha ka NASDAQ OMX Balti börsil.

Hiina Shanghai Composite indeks lõpetas päeva 2,18% plussis, sest investorid usuvad, et Hiina keskpank tuleb hakkaval aastal uute stiimulitega. HSBC Hiina töötleva tööstuse ostujuhtide indeks (PMI) kinnitati detsembris 49,6 punktil ja jääb alla novembri 50 punktile, markeerides ühtlasi seitsme kuu madalaimat taset.

Hiina börs lõpetas selle aasta viimase kauplemissessiooni sellele vaatamata 53% plussis. Austraalia börs eile veidi langes ja aasta algusest on S&P ASX 200 indeks kerkinud vaid 1,1%. Peamiselt saab tagasihoidlikus kasvus süüdistada suure hooga kukkunud toormehindasid, eeskätt rauamaagi hinda, mis on aasta algusest kukkunud juba pea 50%.

Hongkongi Hang Sengi indeks ja Taiwani Taiex indeks jäid paigale. Sellega jääb Hongkongi börsi tänavune aastatootlus alla 1%, sest usutakse, et väljaspool Mandri-Hiina noteeritud aktsiad majanduse aeglustumise suhtes tundlikumad.

USA ja Euroopa turud lõpetasid eilse päeva languses.

Seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt