Pille Ivask • 28. jaanuar 2015 kell 5:15

Apple tegi ajaloolise tulemuse

Apple tegi mullu viimases kvartalis ajalugu  Foto: epa

Apple andis teada, et eelmises kvartalis kasvas ettevõtte kasum rekordilised 38%. Kasumi kasvu põhjuseks peetakse suure ekraaniga nutitelefonide nõudluse kasvu, vahendab Wall Street Journal.

Apple polnud aastaid nutitelefonide turu tendentsiga toota suurema ekraaniga telefone kaasa läinud, ent möödunud aasta septembris andis firma välja varasemast suurema ekraaniga iPhone 6 ja iPhone 6 Plusi. Ostjad on telefonid väga hästi vastu võtnud.

Apple'i majandusaasta esimene kvartal lõppes 27. detsembril ning ettevõtte netosissetulekuks kujunes 18 miljardit dollarit. Võrreldes eelmise aastaga kasvas tulemus peaaegu viie miljardi dollari võrra. Ettevõte käive kasvas 30% 57,6 miljardilt dollarilt 74,6 miljardile dollarile.

Apple'i tulemuste jõuline kasv tuleneb iPhone'ide müügist. Ettevõte andis teada, et eelmise kvartali jooksul müüdi 74,5 miljonit iPhone'i, mis on võrreldes eelmise aasta sama ajaga suisa 46% enam. Tugevad müüginumbrid aitasid Apple'il Samsungilt tagasi võita turuosa, mida too viimase kolme aasta jooksul suurendanud oli.

Kuna Apple müüb üha enam iPhone'e, siis tasub märkida, et üha paremini lähevad kaubaks kallimad iPhone'id. Eelmises kvartalis oli müüdud iPhone'i keskmine hind 687 dollarit, aasta varem oli keskmine hind 50 dollarit madalam. iPhone 6 maksab 100 dollarit rohkem kui tema eelkäija iPhone 5S.

Võrreldes iPhone'ide teised Apple'i tooted nii kõrge lennuga pole. Apple andis teada, et detsembris müüdi 21,4 miljonit iPadi, mis on 18% võrra vähem kui aasta varem. Samas kasvas Apple'i personaalarvutite müük. 

Hetkel kuum