Juhan Lang • 9. veebruar 2015 kell 11:21

Apple võib frankides võlgu võtta

Apple noolib turult odavat raha.  Foto: epa

USA tehnoloogiagigant Apple plaanib välja anda Šveitsi frankides nomineeritud võlakirju, vahendab Wall Street Journal.

Väljaande kõneisiku väitel aitavad müüki korraldada suurpangad Goldman Sachs ja Credit Suisse. Hüppeliselt kasvanud nõudlus Šveitsi frankides nomineeritud võla järgi on painutanud riigivõlakirjade tootluskõvera miinusesesse, mis tähendab, et teoreetiliselt on investorid valmis kümne aasta pikkust laenu andes sellele peale maksma.

Möödunud kuul üllatas riigi keskpank teatega, et frangilt kaotati euro suhtes ülempiir, mis omakorda lennutas valuuta euro vastu ligi 30% kõrgemale.

Kõik see tähendab, et Apple'il on laenu võtmiseks ääretult soodne võimalus, sest ettevõtete võlakirjade hinnad on tavaliselt seotud riigi võlakirjade hindadega. Ehkki Apple'i laenutähtaja pikkus pole veel teada, võib ettevõtte lühiajaliste võlakirjade tootlus olla sarnaselt riigi võlakirjadega negatiivne.

Eelmisel nädalal pöördus negatiivseks ka Šveitsi toidutootja Nestlé lühiajaliste eurovõlakirjade tootlus. Wall Street Journali allikate väitel kaalub Apple siiski tõenäoliselt 10-15aastase tähtajaga võlakirjade müüki.

Möödunud nädalal müüs iPhone'ide valmistaja 6,5 miljardi dollari eest võlakirju, rahastamaks nii dividendimakseid kui ka aktsiate tagasiostutehinguid.

Hetkel kuum