Birjo Must • 6 aprill 2015

USA naftatootmine liigub 45 aasta tipu suunas

Naftapuurimisplatvorm Texases  Foto: Bloomberg

USA naftatootmine peaks saavutama tänavu septembriks aegade kõrgeima taseme, vahendab Marketwatch konsultatsioonifirma Rystad Energy prognoosi.

Kui tootmine liigub kindlasti selle sihtmärgi suunas, siis toodangu kogused võivad õige pea saavutada samuti rekordtaseme. See omakorda võib viia hindade tõusmiseni.

Nafta ja gaasi konsulteerimisteenust pakkuv ettevõte prognoosib tänavu keskmiseks toodanguks 9,65 miljonit barrelit päevas ning see saavutatakse viie kuu jooksul. See ületab ka 1970. aasta keskmise 9,64 miljoni barrelise päevase toodangu.

USA Energiaagentuuri andmetel on USA toornafta varud samuti neljakümne viie aasta kõrgeimal tasemel.

USA kasvavat tootmist süüdistatakse ka naftahindade 46% languses möödunud aastal. Kui tootmine saavutab aga rekordtaseme, siis võib see tähendada hindade tõusu, kuna tarned hakkavad vähenema.

Rystad Energy prognoosib, et WTI toornafta barreli keskmiseks hinnaks kujuneb 55 dollarit. Täna maksab barrel 49,97 dollarit.

WTRG Economicsi energiaökonomisti James Williamsi sõnul võib tema arvutuste alusel olla tootmise tipptase juba saavutatud või see võidakse saavutada sel kuul, kuna Põhja-Dakota tootmine on juba vähenenud ning Texas peaks sellele järgnema.

Hetkel kuum