Raido Neemre • 7. aprill 2015 kell 18:38

Kas Samsungi õnn on pöördumas?

Foto: EPA

Samsungi esimese kvartali ärikasumi prognoos ületas ootuseid ning analüütikud usuvad, et see võib olla esimene märk positiivsetest muutustest raskustes oleva ettevõtte jaoks, vahendab CNBC.

Ettevõte prognoosis esimese kvartali ärikasumiks 5,9 triljonit voni (5,43 miljardit dollarit), Reutersi küsitletud analüütikud aga prognoosisid vastavaks numbriks 5,3 triljonit voni; eelmisel aastal prognoositi ärikasumiks aga 8,5 tiljonit voni.

Oodatus parem prognoos kinnitab, et firma kiibitootmise äri on jätkuvalt tugev, nutitelefonide müük on taas tõusuteel ning kulude kärpimine hakkab ennast ära tasuma, usuvad analüütikud.

“Samsung näeb tugevaid tulemusi kiipide toomisel ning suure tõenäosusega osutuvad edukaks ka nende nutitelefonid. Galaxy S6 väljavaade tõotab tulla väga positiivne. See on märkimisväärselt stiilsem kui Galaxy S5, seega võtavad inimesed selle tõenäoliselt soojalt vastu,” sõnas Charter Equity Research kaasasutaja ja direktor Edward Synder.

Samsung prognoosib perioodiks jaanuar-märts 47 triljoni voni suurust kasumit, mis jääb alla oodatud kasumile, milleks on 49,8 triljonit voni ning aasta varasemale 53,7 triljonile vonile.

See märkis kuuendat järjestikkust kasumi kukkumist.

Ametlikud esimese kvartali tulemused avalikustatakse aprilli lõpus.

Hetkel kuum