Birjo Must • 9 aprill 2015

Naftahinna tänavune tõus pühiti minema

Naftahind tegi eile järsu languse.  Foto: Bloomberg

Eilse päevaga langes naftahind pea 7% pärast seda, kui USA valitsuse andmed näitasid, et sealsed nädalased naftavarud olid suurimad alates 2001. aastast.

Päev varem teatas ka Saudi Araabia rekordilisest tootmisest märtsis.

USA nafta sulgus eile 3,56 dollarit madalamal ehk 50,42 dollaril barrelist. See pühkis minema kogu 2015. aastal tehtud tõusu. Brenti toornafta hind langes eile 3,3 dollari võrra barrelist, 56,90 dollarile.

USA toornafta varud tõusid möödunud nädalal 10,95 miljoni barreli võrra rekordilisele 482,39 miljonile, näitasid USA Energiaagentuuri andmed.

Reutersi küsitletud analüütikud prognoosisid kasvu suuruseks 3,4 miljonit barrelit.

Andmed USAst tulid päev pärast seda, kui Saudi Araabia naftaminister Ali al-Naimi ütles, et riigi toodang jääb sel kuul tõenäooliselt umbes 10 miljoni barreli lähedale päevas. Märtsis oli see rekordilised 10,3 miljonit.

Naimi ütles ka lisaks, et Saudi Araabia on valmis parandama hindu, kuid ainult sel juhul, kui ka tootjad väljaspool OPECit samuti selle nimel pingutavad.

Iraak ja Liibüa kasvatasid samuti märtsis toodangut, mis omakorda tõstis OPECi numbreid. Petromatrixi analüütiku Olivier Jakobi sõnul oli OPECi toodang möödunud kuul 31,5 miljonit barrelit päevas.

Hetkel kuum