Ökonomistid ennustavad USA majandusele kasvu

USA majandus peaks aasta lõpus kiiremini kasvama.   Foto: EPA

Hoolimata rasket aasta algusest usuvad ökonomistid, et USA majandus põrkub aasta teisel poolel tagasi, nagu see juhtus ka möödunud aastal.

Viimases Wall Street Journali läbiviidud uuringus prognoosisid majandusteadlased küll 0,3%-list majanduslangust aasta esimeses kvartalis, kuid uskusid siiski, et teises kvartalis kasvab majandus aastaga 2,8%. Seda peaks toetama tööhõive kasv ja palkade tõus.

Nad näevad ka, et nõrga kaubanduse ja tugeva dollari mõjud aasta teises pooles hajuvad ja see paneb majanduse kasvama keskmiselt 3%-lises tempos.

62 ökonomisti hõlmanud uuringpeegeldas laiemat usku, et tarbijad hakkavad taas rohkem kulutama pärast mitut kuud kaubanduskeskustest ringiga mööda kõndimist. Samas peab märkima, et uuring viidi läbi enne kui avaldati viimased andmed jaekaubanduse kohta, mis aprillis kasvu ei näidanud.

Siiski prognoosisid ökonomistid aprillis, et 2015. aasta kokkuvõttes valmistab majanduskasv pettumuse. Suurem osa vastanuid arvas, et tempo jääb alla mullusele 2,4%-sele tulemusele.

Samas oodatakse, et uute töökohtade arv hakkab kasvama. Aasta lõpuks peaks töötuse tase langema 5,1%-le võrreldes aprillikuise 5,4%-ga.

Hetkel kuum