Rainer Saad • 21. mai 2015 kell 8:00

Airbus: Britid mängivad tulega

Airbus kardab Suurbritannia lahkumist EL-ist.   Foto: Bloomberg

Euroopa lennundusgigant Airbus hoiatas, et kui Suurbritannia otsustab lahkuda Euroopa Liidust, tooks see endaga kaasa töökohtade kaotusi ja suuri majanduslikke riske.

Kui Britid peaks Euroopa Liidust lahkuma, seaks see ohtu Airbusi pikaajalised investeeringud Suurbritannias, kus lennukitootja palgal on 16 000 töötajat. „Ma ei usu, et on olema ühtegi globaalse ulatusega ettevõtet, kes võiks öelda, et majanduslikus mõttes on olla parem Euroopa Liidust väljaspool,“ ütles Airbus Group UK president Paul Kahn eile Walesis peetud kõnes.

Airbus on Boeingu järel maailmas suuruselt teine lennukitootja. Ettevõttel on Walesi põhjaosas 2 miljardi naelsterlingi suurune tehas, kus toodetakse reisilennukitele tiibasid. Kogu Suurbritanniast saab Airbus iga aasta 6 miljardit naela käivet.

Toetust Euroopa Liitu jäämiseks on avaldanud ka Vodafone’i Suurbritannia tegevjuht Jeroen Hoencamp. Seevastu tööstusseadmete tootja JCB juht Graeme MacDonald usub, et Euroopa Liidust välja astumine ei muuda äritegevust ülejäänud Euroopaga.

Briti peaminister David Cameron on lubanud korraldada Euroopa Liidu referendumi 2017. aasta lõpus.

Hetkel kuum