Maailma suurim personaalarvutite tootja Lenovo Group teatas, et aastakasum suurenes ainult 1 protsent, mis on vähem kui analüütikud ootasid.

- Lenovo kasum tegi imeväikse tõusu.
- Foto: Bloomberg
Lenovo kasum oli 829 miljonit dollarit (747 mln eurot), samas kui analüütikud ootasid kasumiks 857 miljonit dollarit. Möödunud majandusaasta käive suurenes 20 protsenti, 46,3 miljardi dollarini (41,7 mld euroni). Viimases kvartalis kasvas käive 21%, 11,3 miljardi dollarini (10,2 mld euroni), mis on väiksem kui analüütikute oodatud 11,98 miljardit dollarit, kirjutas Reuters.
Eelmise aasta oktoobris sõlmis Hiina firma 2,1 miljardi dollari suuruse lepingu, millega osteti IBMilt serveriäri. Samal kuul osteti 2,9 miljardi dollariga ära Motorola.
Kuna personaalarvutite müük on aastatega langenud, on Lenovo pannud suuremat rõhku näiteks nutitelefonide ärile.
Lenovo majandusaasta lõppes 31. märtsil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!