Stefan Andersson müüs Merkot ja Olympicut

Sven Einar Stefan Andersson  Foto: Eiko Kink

Tänavu ligemale 1,5 miljoni euroga Äripäeva Investorite TOPis kümnenda koha hõivanud rootslasest väikeinvestor Stefan Andersson on viimastel nädalatel oma positsioone vähendanud.

Investorite TOPi koostamise ajal aprillis oli Anderssoni portfelli väärtus 1,49 miljonit eurot ning see oli jaotatud Olympicu (21,65%), Tallinki (29,75%) ja Merko (48,22%) aktsiate vahel.

Praeguse seisuga kuulub talle eraisikuna ja osaühingu Andersson Investeeringud kaudu 100 000 Olympicu (OEG), 58 339 Merko Ehituse ja 548 552 Tallinki aktsiat. Tänahommikuste aktsiakursside järgi teeb see portfelli koguväärtuseks 1,1 miljonit eurot.

Anderssoni kinnitusel vähendas ta positsioone OEGs ja Merkos, kuna soovis võtta kasumit. „Aasta esimestel kuudel tõusis Merko aktsia märgatavalt, ja hästi tõusis ka OEG. Seega oli mul mõistlik võtta teatud kasumid ja vähendada nende investeeringute tekkinud kaalu minu portfellis,“ selgitas ta. Merko üldkoosoleku pressiteade ja esimese kvartali aruanne hingas ka teatud ettevaatlikkust 2015. aasta osas. „Aga alati on tegemist tervikhinnanguga ja iga päev tuleb olukorda uuesti hinnata.“

Hetkel kuum