Raido Neemre • 25. juuni 2015 kell 18:24

Facebooki aktsiatel vähe huvilisi

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg  Foto: EPA

Facebooki aktsiad sulgusid eile rekordtasemel, kuid ettevõtte aktsiatel on väga väike hulk aktsionäre, selgub Citygroupi hiljutisest raportist, vahendab Marketwatch.

Raportist selgub, et kümnest suurimast internetifirmast, mida investorid kasutavad sektori kasvu indikaatorina, on Facebookist vähem aktsionäre vaid Google'il.

Facebooki aktsiad on selle aasta algusest alates kasvanud 14%, olles sellega S&P üks paremaid tõusjaid; eelmisel aastal samal ajal kasvas ettevõte ligi 2,4%.

Ettevõtte aktsiad, mille väärtuseks hindab FactSet praeguse seisuga 249,54 miljardit dollarit, möödus just hiljuti WalMarti aktsiatest, mille väärtuseks hinnatakse 233,1 miljardit dollarit.

"Me usume, et Facebookil ja Googlel on lähiajal parim võimalus oma edu kasvatada, kui nad vastavad ka edaspidi investorite ootustele," kinnitas Citi esindaja.

Citi 12-kuu hinnasiht Facebookile on 97 dollarit, mis võrdub 10% kasvuga praegusest aktsiahinnast, milleks on 88,6 dollarit.

Google'i aktsiad on sellel aastal kasvanud 5,3%. Citi hinnasiht Google'i aktsiale on 682 dollarit, mis tähendab 22% kasvu võrreldes eilse aktsiahinnaga.

Hetkel kuum