Juhan Lang • 1. juuli 2015 • 1 min
Jaga lugu:

Igor Rõtov: Tesla aktsia hind võib 10-kordistuda

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov.  Foto: Andras Kralla

Märtsis USA elektriautode tootja Tesla Motorsi aktsiaid soetanud Äripäeva peadirektor Igor Rõtov on praeguseks oma investeeringuga eurodes mõõdetuna 40% plussis ning kiirele rallile vaatamata võib aktsial tema hinnangul endiselt tohutult tõusupotentsiaali olla.

„Eurodes on võit juba 40%, praeguse hetkega rahulolu kestab ja minu suhtumine ei ole muutunud,“ selgitas ta. Nimelt põhjendas Rõtov mai alguses riskantsevõitu investeeringut sellega, et vaid kahel korral on üksnes ettevõtete fundamentaalnäitajate usaldamine talle valusalt kätte maksnud. Lisaks aitas tal investeerimisotsust langetada enda ajalooline kogemus sarnaste tunnustega ettevõtetega, Tesla hea tegevjuhtkond ja ettevõtet saatev sotsiaalne müüt.

Ehkki viimasel ajal on Rõtovi sõnul Tesla aktsiaid aidanud üles haipida uute kodupatareide avalikustamine ning uudised uutest automudelitest, leiab meediast pidevalt ka negatiivseid sõnavõtte. „Iga nädal leiad mõne kommentaari, et aktsia on räigelt ülehinnatud,“ selgitas ta.

Rõtovi sõnul ei tähenda Tesla aktsia kiire ralli seda, et aktsia hind oleks praegu liiga kõrge ning tema hinnangul võib see tulevikus vabalt ka 10-kordistuda.

„Samas ei pilgutaks ma silmagi, kui aktsia kukuks kaks korda,“ rõhutas ta. „Mina ei hakka mõtlema müügi peale enne, kui see on kolm korda kasvanud, kuid loomulikult ei saa välistada, et kolme aasta pärast keegi ei mäletagi, et selline ettevõte kunagi üldse olemas oli.“

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt