Urmo Andressoo • 24. juuli 2015 kell 9:14

Tallinna Vee juhid: majandustulemused head, kohtuvaidlus ootel

Tallinna Vesi võib kvartali majandustulemuste peale klaase kokku lüüa küll.  Foto: Erik Prozes

Teise kvartali majandustulemusi kiitnud Tallinna Vee juhtide sõnul on ettevõtte prioriteet hetkel kohtuvaidlus tariifide üle.

Tänasel pressikonverentsil ütles Tallinna Vee tegevjuht Karl Brookes, et ettevõtte põhiväljakutse on endiselt tariifivaidlused konkurentsiametiga. Nimelt jättis Tallinna halduskohus 5. juunil Tallinna Vee kaebuse vee tariifihinna tõstmise lubamiseks rahuldamata.

Brookes'i sõnul kavatsevad nad otsuse kindlasti ringkonnakohtusse edasi kaevata. „Me ei ole saanud seda veel teha, kuna pole avaldatud kohtuotsust põhjendavaid selgitusi,“ ütles Brookes. „Hetkeseisuga on ja jäävad tariifid külmutatuks 2010. aasta tasemele,“ lisas ta.

Kohtuvaidlust ei kommenteeri

Majandustulemuste poole pealt iseloomustasid nii Brookes kui ka Tallinna Vee finantsdirektor Riina Käi tänavust teist kvartalit tugevana.

„Müügitulu ja kasum on võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga kasvanud,“ ütles Käi. Suurim kasv tuli Käi sõnul vee ja reoveeteenuste arvelt. Kasumile on Käi sõnul hästi mõjunud madalam saastemaks. „Kulusid on suurendanud aga kohtuvaidlusega kaasas käivad juriidilised kulutused,“ lisas ta.

Jooksvad kulud kasvasid võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga umbkaudu 200 000 eurot, ehk 2,9%, kuid tootmiskulud on Käi jutu järgi olnud võrdlemisi stabiilsed.

Käi sõnul nad vee tarbimise kasvu ei ennusta. "Mõndades valdkondades võivad olla väiksed kõikumised, kuid üldpildis peaks tarbimine olema stabiilne," selgitas Käi.

Küsimuse peale, kas ja kuidas mõjutaks Tallinna Vee majandustulemusi järgmistes kohtuastmetes kaotamine, vastas Brookes, et ei oska seda ennustada. „Arvan, et praegu ei ole seda ka sobilik põhjalikumalt kommenteerida,“ ütles ta.

Võimalike laienemisplaanide kohta ütles Brookes, et hetkel on Tallina Vee eesmärgiks võita kohtuvaidlus, pakkuda Tallinna elanikele kvaliteetset joogivett ning parandada Tihase tunnelkollektor - tegevuse laiendamisele ei mõelda. "Laienemist raskendab ka seadlusandlus," selgitas ta. „Tihase tunnelkollektori parandamine on läinud igatahes plaanipäraselt,“ märkis Brookes, täiendades, et see pole mingit mõju avaldanud keskkonnale ega klientide teenindamisele.

„Tallinna Vee töötulemused on igal juhul suurepärased,“ rääkis Brookes, lisades, et vee kvaliteedi tase on 1473 võetud proovi põhjal väga kõrge. „Samuti oli kumulatiivse lekke indeks 13,95%, mis on selgelt parem, kui nõutud 17%.“

Detailsema ülevaate Tallinna Vee majandustulemustest leiad siit.

Hetkel kuum