Juhan Lang • 30. juuli 2015 kell 6:56

Nokialt julgustav signaal, aktsia rallib

Nokia kontor Espoos  Foto: Scanpix/Reuters

Nokia võrguseadmete äri kasumlikkus paranes teises kvartalis tänu kõrgema marginaaliga tarkvara müügile. Ettevõtte aktsia on täna Helsingi börsil tulemustele rallinud juba 8,45%.

Ettevõtte võrguseadmete üksuse ärikasumi marginaal tõusis mulluselt 11 protsendilt 11,5 protsendile ja kerkis viimase kolme kuuga 3,2%. USA investeerimispanga Morgan Stanley analüütikud olid oodanud tulemuseks 7,7%.

Nokia müük kasvas aastatagusega võrreldes 9%, 3,2 miljardile eurole. Bloombergi küsitletud analüütikute konsensus ootas 3,32 miljardi euro suurust müügitulemust. Nokia puhaskasum oli 347 miljonit eurot.

Aprillis teatas Nokia, et ostab 15,6 miljardi euroga Prantsuse telekomihiiglase Alcatel-Lucenti. Viimane teatas täna, et ettevõtte teise kvartali müük kasvas 5% ja puhaskahjum vähenes mulluselt 298 miljonilt eurolt 54 miljonile eurole.

Nokia kinnitas üle varasema prognoosi, mille järgi jääb kogu aasta võrguseadmete üksuse ärirentaablus 8-11% vahele.

Soome börsifirma aktsia hind on enam kui kahekordistunud alates sellest, kui ettevõte nõustus 2013. aastal müüma oma raskustes mobiiliäri USA tarkvarahiiule Microsoft.

Nokia müügist ligi 85% moodustava võrguteenuste segmendi käive kasvas läinud kvartalis 6% võrra, 2,73 miljardile eurole. Helsingis asuva Pohjola Banki analüütik Hannu Rauhala selgitas, et ärirentaabluse kasvu taga on proportsionaalselt suurem tarkvara müük. „On julgustav näha, et see liigub õiges suunas.“

Hetkel kuum