Mait Kraun • 6. august 2015 kell 7:00

Tesla vähendas prognoose, aktsia langeb

Tesla Motors  Foto: EPA

Tesla teatas eile hilisõhtul oma teise kvartali tulemused, mis ületasid analüütikute ootusi. Samas vähendas elektriautode tootja selleaastast automüügi prognoosi, vahendab CNBC.

Tesla teatas, et teises kvartalis oli kahjum aktsia kohta 0,48 dollarit ja käive ulatus 1,2 miljardi dollarini. Thomson Reutersi küsitletud analüütikud ootasid, et kahjum aktsia kohta tuleb 0,60 dollarit ja käive tuleb 1,18 miljardit dollarit.

Samuti ütles Tesla, et oodatav automüük jääb hoopis 50 000-55 000 vahele. Mais ütles ettevõte, et müüb Model S-i ja Model X-i kokku 55 000 autot.

„Varustuse monteerimine ja Model X-i lõplik testimine läheb hästi, aga oleme sõltuvuses mitmest asjaolust, mis võivad mõjutada meie neljanda kvartali tootmist ja müüki,“ ütles ettevõte kolmapäeval aktsionäridele saadetud kirjas. Tesla lisas, et mitmed võimalikud probleemid tulenevad osaliselt sellest, et Model S ja Model X autosid toodetakse samal montaažiliinil. Model X-i tootmisega seotud väljakutsed võivad aeglustada aga Model S-i tootmist.

„Lihtsamalt öeldes – kui meil on valida hea toote ja kvartalitulemuste ületamise vahel, valime me esimese,“ öeldi kirjas.

Tesla aktsia kukkus õhtusel järelturul ligi 10 protsenti. Neljapäeva hommikuks on ettevõtte aktsia kukkunud 5,75 protsenti 254,61 dollarini.

Autofirmade turuväärtus ja käive  
Hetkel kuum