Mait Kraun • 7. august 2015 kell 11:00

Kivisöe kaevandajad pankrotistuvad

Kivisöe kaevandamine  Foto: EPA

Kivisütt kaevandav ettevõte Alpha Natural Resources läks pankrotti. Ettevõte on juba neljas suur kivisöekaevandaja, kes on viimase kahe aasta jooksul hingusele läinud, vahendab CNBC.

Ettevõttel oli umbes 60 kaevandust Virginias, West Virginias, Pennsylvanias, Kentuckys ja Wyomingis.

Kivisöe hinnad on viimastel aastatel tublisti langenud, sest elektritootjad kasutavad järjest rohkem maagaasi. Peamiselt on elektrijaamade toorainete vahetus tingitud sellest, et maagaasi hind on veelgi rohkem kukkunud. Oma osa mängivad aga ka regulatsioonid.

Kivisöe hind on märtsi algusest kukkunud ligi 25 protsenti ja praegu maksab tonn 42,88 dollarit. Maagaasi hind on eelmise aasta algusest kukkunud aga üle 50 protsendi. 2008. aastaga võrreldes on hinnalangus olnud veelgi rängem - kui 2008. aasta tipus maksis üks Briti soojusühik maagaasi 13 dollarit, siis nüüdseks on hind kukkunud 2,7 dollarini.

USA püüab aina rohkem elektrijaamade kaudu kasvuhoonegaaside hulka vähendada. Selleks kehtestatakse ettevõtetele järjest karmimad regulatsioonid.

Alpha ütles, et juhatuse koosseis jääb pankrotiprotsessi ajaks samaks. Eelmisel kuul ütles ettevõte, et New Yorgi börsil nende aktsiatega enam kaubelda ei saa.

Kaevandusfirma nentis, et pankrotiprotessi läbimine aitab ettevõttel reorganiseeruda, et turgudel edaspidi konkurentsivõimelisem olla.

Kolmapäeval oleks ettevõte pidanud teatama oma teise kvartali tulemused.

Hetkel kuum