Mait Kraun • 19. august 2015 kell 12:30

Kulla hind on stabiliseerunud

Kulla hind on viimastel nädalate stabiliseerunud.  Foto: EPA

Kulla hind on täna tõusuteel ja juulis saavutatud põhjadest on hinnad tublisti tõusnud. Analüütikute sõnul peavad paljud investorid kulda alahinnatuks ja see innustab ostmist, vahendab MarketWatch.

Vase hind jätkas aga langust – teisipäeval jõudis metalli tonnihind esimest korda kuue aasta jooksul alla 5000 dollari.

Kulla hind on täna tõusnud 0,4 protsenti 1122 dollarini untsist. Juulis saavutatud 5 aasta madalaimalt tasemelt on kollane hind tõusnud 4,1 protsenti. Vase hind on täna kukkunud 0,3 protsenti 2,28 dollarini naelast.

„Kulla hinnatõus näitab, et madalamad hinnad tekitavad ostuhuvi ja langusele panustavate spekulantide aktiivsus vaibub,“ ütlesid Commerzbanki analüütikud kolmapäeval.

„Tundub, et kuld on põhja ehitamas, mis võib kesta veel mitu nädalat. Jätkusuutlikust taastumisest on veel vara rääkida,“ lisasid nad.

Samuti teatasid analüütikud, et nad ootavad lähitulevikus „vase ja teiste metallide stabiliseerumist.“ Nad väidavad, et mured Hiina üle on „hetkel ülepaisutatud.“ Valitsuse meetmed aitavad lühemas või keskpikas perspektiivis Hiina majandust elavdada ja infrastruktuuri projektide „aitavad vase ja teiste baasmetallide nõudlust turgutada.“

Teisipäeval langes kulla hind 0,1 protsenti ja vask kukkus 1,5 protsenti. Vase hind jõudis madalaima tasemeni alates 2009. aasta juulist. Hõbeda hind on täna tõusnud 0,8 protsenti 14,91 dollarini untsist.

Hetkel kuum