Mait Kraun • 20. august 2015 kell 6:49

Börs: volatiilsus turgudel tõuseb

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiad olid eile languses. Föderaalreservi minutitest selgus, et majandus pole intressimäärade tõstmiseks sugugi parimas korras. Muret tekitavad nafta hinnalangus ja Hiina, vahendab Bloomberg.

Aktsiaturud hakkasid kohe päeva alguses langema. Päeva keskel avalikustatud Föderaalreservi minutid aga näitasid, et intressimäärade tõstmiseks peab majanduse olukord veelgi paranema. See vähendas spekulatsioone, et Fed hakkab septembris intressimäärasid tõstma ning turud hakkasid tõusma. Hiina devalveerimine survestas aga jätkuvalt arenevate turgude varasid ja see viis päeva lõpuks alla ka USA aktsiaturud.

„Ükskõik, mis juhtub, sa saad tõmbleva vastuse,“ ütles investeerimisfirma Conifer Securities aktsiakaupleja Steve Bombardiere. „Kauplemine on nii hõre, et on kerge turge ühele või teisele poole liigutada. Nüüd tekitab närvilisust ka toorainete hinnalangus ja tundub, et Hiina on kontrolli kaotamas.“

Standard & Poor’s 500 indeks kukkus 0,8 protsenti 2079 punktini. Dow Jones odavnes 0,9 protsenti ja lõpetas päeva 17 348 punktil.

Toornafta hind jätkas langust – WTI odavnes 0,64 protsenti ja Brent kukkus 0,59 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 40,54 ja 46,88 dollarit barrelist. Kulla hind on kahe päevaga tõusnud 2 protsenti ja unts maksab 1139 dollarit.

Hetkel kuum