Mait Kraun • 25. august 2015 kell 10:19

Kaevandushiiu kasum kukkus 90 protsenti

BHP Billitoni kaevandus Austraalias.  Foto: Reuters/Scanpix

Kaevandushiid BHP Billiton teatas, et nende kasum on toorainete hinnalanguse tõttu kukkunud aastaga ligi 90 protsenti, vahendab CNBC.

Ettevõtte tulemused jäid ka analüütikute ootustele alla. Kaevandusfirma hoiatas, et Hiina majandusreformid võivad turgudel veel mõnda aega volatiilsust tekitada.

BHP Billiton teatas, et juuni lõpu seisuga vähenes ettevõtte kasum aasta lõikes 86 protsenti 1,91 miljardi dollarini. Aasta aega tagasi oli ettevõtte kasum 13,8 miljardit dollarit.

Samas kasvas kaevandushiiu produktiivsus 4,1 miljardi dollari võrra ning sellega ollakse kulude kärpimise ajakavast kaks aastat ees. 2016. aastal plaanib ettevõte vähendada kulusid kõikide äride puhul.

Investorid võtsid uudised vastu optimismiga – ettevõtte aktsia tõusnud juba 5,3 protsenti.

Tegevjuht Andrew Mackenzie ütles, et tema hinnangul püsib Hiina majanduskasv ka sellel aastal 7 protsendi juures, vaatamata sellele, et aeglustumine on tekitanud aktsiaturu krahhi.

Turuväärtuselt maailma suurim kaevandusettevõtte ei vähenda ka dividendi – kogu aasta väljamakset tõsteti hoopis 2 protsendi võrra 124 sendini aktsia kohta.

Hetkel kuum