Rainer Saad • 7. september 2015 kell 10:15

Saxo Bank näeb eurole kiiret nõrgenemist

Saxo Bank prognoosib eurole nõrgenemist.   Foto: EPA

Saxo Banki valuutaturgude strateegiajuht John J. Hardy prognoosib, et sel aastal taastuvad globaalsed turud kiiresti hiljutistest tormilistest aegadest ning Hiina ei devalveeri oma valuutat agressiivselt, vaid laseb selle väärtusel aeglaselt langeda.

Lisaks arvestas Hardy oma prognoosides, et USA Föderaalpank tõstab intressimäärasid esimest korda siis, kui USA andmed on veel head – sõltumata sellest, kas tõus tuleb Föderaalse Vabaturu Komitee septembri-, oktoobri- või detsembrikoosolekul.

Järgnevad Hardy prognoosid valuutapaaridele 2015. aasta lõpuni.

USD/JPY

130+ – Olukord võib kujuneda hinnatust paremaks, kui Jaapani Pank tunneb, et võib energia- ja muude kaupade vähenevate hindade deflatsiooni mõju ning Hiina valuuta devalveerimise tõttu veel kord oma poliitikat lõdvendada. Ent jeen on juba üsna nõrk ja see tsükkel on praeguseks suuresti möödas. Olukord võib osutuda hinnatust kehvemaks, kui tormilised ajad turul lähikuudel ei leevene, vaid hoopis halvenevad (see ei ole Saxo Banki parim stsenaarium).

GBP/USD

1,50 – Siin on liikumine tõenäoliselt vähem dramaatiline, kui liikumine muudes olulistes USA dollarit hõlmavates paarides, sest USA dollarit ja Suurbritannia naela juhivad sarnased teemad. Ent eeldame, et USA dollaril läheb paremini, kuna USA Föderaalpank suurendab intressimäärasid enne Inglise Panka.

EUR/USD

1,00 – Euro ja USA dollari vahetuskurss peaks märgatavalt vähenema, kui saame üle hiljutisest närvilisusest ja keskendume keskpanga poliitika taas divergentsile ja euro carry trade'ile (eurodes laenamine, et finantseerida mujal suurema tootlikkusega tehinguid), mis tõukasid varem eurot tagant.

USD/TRY

3,10 – USA Föderaalpanga poliitika normaliseerumisega kaasnev jätkuv surve arenevate turgude valuutadele, ehkki Türgi ja teiste arenevate turgude valuutadele avalduv surve võib suhtelises mõttes leeveneda, kui turg saab üle hiljutistest keerulistest aegadest ja hakkab taas jõudu koguma.

USD/CHF

1,10 – USA dollari ja Šveitsi frangi kurss peaks koguma kõvasti jõudu, kui turg saab üle hiljutisest tõrkest. Šveitsi frank on olnud masendavalt ülehinnatud, ent turg ei ole soovinud seda eriti puutuda pärast seda, kui Šveitsi Riigipank 2015. aasta jaanuaris loobus frangi laest. Hiljutises tormilises turuolukorras aga ei peetud Šveitsi franki märkimisväärselt tugevaks, mis viitab sellele, et frank on oma turvalise sadama staatuse kaotanud. See peaks omakorda andma julgust juurde müüjatele, kellele võib appi tõtata ka valuutat oluliselt nõrgemana näha sooviv Šveitsi Riigipank.

Hetkel kuum