Mait Kraun • 17. september 2015 kell 9:13

Šveitsi Keskpank: frank on jätkuvalt liiga kallis

Šveitsi frangid.  Foto: EPA

Šveitsi Keskpank otsustas täna jätta hoiuste intressimäärad muutmata. Nende sõnul on frank aga jätkuvalt „märkimisväärselt ülehinnatud,“ vahendab CNBC.

Hetkel on keskpanga hoiuste intressimäär -0,75 protsendi juures. Negatiivse intressimäära ostustas pank kehtestada eelmise aasta detsembris. Sellega taheti tekitada olukord, kus investorid ei hoia enam raha riigi pankades, mis peaks omakorda frangi väärtust vähendama.

Tänases avalduses ütles aga pank, et „üleüldiselt on Šveitsi frank jätkuvalt märkimisväärselt ülehinnatud, vaatamata mõningasele odavnemisele.“

„Šveitsi negatiivsed intressimäärad ja keskpanga valmisolek valuutaturule sekkuda on muutnud frangi investeerimise vähematraktiivseks. Need faktorid aitavad survet frangile vähendada,“ teatasid nad.

Septembri alguses odavnes frank alla 1,10 euro, mis on psühholoogiliselt tähtis punkt. See on madalaim tase alates sellest, mil keskpank otsustas lõpetada frangi seotuse euroga.

Pärast tänast otsust kaupleb Šveitsi frank 1,096 euro juures. Mitmed analüütikud usuvad, et frangi turvasadama staatus on investorite seas kadumas. Unicrediti analüütikud aga ütlesid, et „frangil on veel küllalt ruumi, et veelgi odavneda“.

 

Hetkel kuum