Mait Kraun • 9. oktoober 2015 kell 17:01

Kui suur on Ferrari IPO väärtus?

Ferrari 488 Spider  Foto: EPA

Ferrari aktsiaemissiooni väärtus ulatub juba 11 miljoni euroni, teatasid asjaga kursis olevad inimesed, vahendab Bloomberg.

Ferrari on tuntud kui rikaste inimeste auto ja see aitab autotootja väärtust enne IPOt (aktsiaemissiooni) üles poole suruda.

Potentsiaalsete investoritega läbirääkimisi pidades on jõutud turuväärtuseni, mis võiks ulatuda 10 kuni 11 miljardi euroni, teatasid asjaga kursis olevad inimesed, kes tahtsid jääda anonüümseks. Ferrari kuulub Fiat Chryslerile, mille aktsiad tõusid täna kaheksa nädala kõrgeima tasemeni.

Sellel nädalal on Fiat Chrysleri aktsia tõusnud üle 10 protsendi.

Fiat Chrysleri tegevjuht Sergio Marchionne, kes on ka Ferrari juhatuse esimees, on rõhutanud juba kuid, et Ferrari bränd peaks olema hinnatud kui luksuskaupade tootja, mitte autotootja. Luksuskaupu tootvate ettevõtete kasumi ja hinna suhe on kaks korda kõrgem kui autotootjatel.

Ferrari, mis on oma müüki maine hoidmiseks piiranud, tahab tootmist laiendama hakata. Näiteks 235 000 eurot maksva 488 Spideri tootmist plaanitakse 2019. aastaks suurendada 1800 auto võrra 9000 autoni. Varasemalt oli autootja seadnud limiidi 7000 peale.

Hetkel kuum