Mait Kraun • 14. oktoober 2015 kell 18:53

Kulla hind tõuseb

Kullakang.  Foto: Bloomberg

Kulla hind tõuseb täna juba neljandat päeva järjest. Kallinemisele on aitanud kaasa USA dollari nõrgenemine, Föderaalreservi ebamäärasus ja majandusandmete halvenemine, vahendab MarketWatch.

Nii kulla kui ka hõbeda hind tõusis kõrgeima tasemeni alates 22. juunist. Kulla hind on täna tõusnud 1,8 protsenti, 1187 dollarile untsist, ja hõbe on lisanud 1,6 protsenti, 16,15 dollarile untsist.

Kollase metalli hinda on viimastel päevadel toetanud oodatust halvemad USA majandusandmed ning dollari odavnemine. USA dollar on täna maailma suurimate valuutade suhtes nõrgenenud 0,93 protsenti. Arvatakse, et majandusnäitajate halvenemine lükkab edasi intressimäärade tõusu.

Kuld muutub intressimäärade madalal püsides atraktiivsemaks. Lisaks sellele soodustab odavam USA dollar ameeriklaste valuutas nomineeritud varade ostmist – näiteks kulla ostmist. Ebakindlus aktsiate ja teiste riskantsemate varade suhtes on samuti kulda investeerimist soodustanud.

Särav metall on „pistnud oma pea üle aia ääre ja muutunud närviliste investorite jaoks turvasadamaks“, ütles David Buik investeerimisfirmast Panmure Gordon & Co.

 

Hetkel kuum