Pille Ivask • 14. oktoober 2015 kell 5:15

Volkswagen kärbib kulusid

Volkswagen  Foto: epa

Volkswagen andis teada, et toksiliste heitmete võltsimise skandaali tõttu vähendab ettevõte aastast investeeringute mahtu rohkem kui miljardi euro võrra, vahendab Bloomberg.

Kokkuvõttes tähendab see, et Volkswagen vähendab tänavuseks planeeritud 17,1 miljardi suurust kulutust investeeringutele kuue protsendi jagu. Kokku hoitakse uute autode arendamiselt ning tehaste ajakohastamiselt. Volkswagen on varem teatanud, et plaanib skandaali puhkemise pärast edasi lükata või peatada kõik ebavajalikud investeeringud.

Volkswageni kulude kärpimine on omakorda tihedalt seotud ka sellega, et ettevõte plaanib tulevikus rohkem keskenduda elektri- ja hübriidautode arendamisele. Viimane omakorda viitab sellele, et kulutusi võidakse kärpida mitmes valdkonnas.

„Volkswagen muudab oma positsiooni tulevikku silmas pidades,“ kommenteeris Volkswageni brändi juht Herbert Diess. „Me teeme ruumi juurde tulevikutehnoloogiatele ning kiirendame selleks efektiivsusprogrammi arendamist,“ lisas ta.

Audi, mis toodab suurima osa Volkswageni grupi kasumist, jätkab sealsete juhtide sõnul oma varasematest plaanidest lähtuvalt.

Volkswageni skandaal on tugevat mõju avaldanud ka ettevõtte aktsia hinnale. Alates 19. septembrist, mil skandaal lahvatas, on ettevõtte turuväärtus langenud 19 miljardi dollari võrra.

Hetkel kuum