Kadi Neemre • 16. oktoober 2015 kell 18:49

2015. aasta kasumid on languses

Foto: EPA

Kolmanda kvartali kasumiaruannete aeg on käes ning üle on vaadatud ka aastakasumite prognoosid, mis on muutunud negatiivseks.

S&P Investment Advisory Services andmetel on korrigeeritud kolmanda ja neljanda kvartali ning kogu 2015. aasta andmeid ning kasumiprognoose on alandatud. 2015. aasta kasumiootused on kukkunud varasemalt 0,2% kasvult 0,9% langusesse, vahendab CNBC. Aastakasumid ei ole langenud alates 2009. aastast, mil kasumid kukkusid 9% võrra.

Aktsiad aga on viimasel ajal olnud tõusuteel; S&P 500 kasvas eile 1,5%.

S&P Investment Advisory Services investeeringute juht Erin Gibbs sõnas, et ta usub, et turg võib kasumite kehva kasvu alahinnata.

Kuigi prognoosid ei lange alati kokku tegelikkusega, võivad kärbitud korrektuurid siiski muret tekitada.

“Praegusel hetkel on kasumite langus olnud nii suur, et see on ettevõtete väärtused viinud sellistele tasemetele, mida me ei ole viimase kahe kuu jooksul näinud,” sõnas ta.

Societe Generale analüütik Larry McDonaldmärkis, aga et kehvad kasumid võivad aktsiate jaoks hoopiski häid uudiseid tähendada, kuna tänu nõrgale majandusele lükkab Föderaalreserv intressimäärade tõstmist edasi.

“Föderaalreservi poliitika on viimased kuus aastat juba aktsiate hindu mõjutanud ning kuigi meil on seoses kasumitega probleeme, toetab keskpanga poliitika aktsiahindu,” sõnas McDonald.

 

 

Hetkel kuum