Kadi Neemre • 21 oktoober 2015

Börs: kvartalitulemused kukutavad turge

Foto: EPA

USA turud täna peamiselt langesid, investorid analüüsisid värskeid majandusraporteid.

Dow Jones kasvas täna ligi 100 punkti peale seda, kui Boeing teatas oodatust paremast kasumist.

United Technologies tegi enam kui 2,5% kasvu ning Boeing toetas Dow kasvu oma 1,5% tõusuga. Indeksit mõjutasid negatiivselt aga Goldman ja UnitedHealth, mis mõlemad kukkusid üle 2%.

Teistest ettevõtetest avalikustasid täna oma kvartalitulemused Coca-Cola ja General Motors. General Motors ületas nii kasumi kui müügitulu ootusi, kuid Coca-Cola müüginumbrid jäid prognoositule alla.

General Motorsi aktsiad kasvasid üle 6,5%, Coca-Cola aktsiad aga veidi langesid.

Täna peale börsi sulgumist avaldavad oma kvartalitulemused teiste hulgas näiteks American Express, eBay ja Raymond James.

Ettevõtete poole pealt oli Ferrari aktsia börsi avanedes kasvanud 60 dollarile aktsia eest, mis on ligi 15% kõrgem aktsia esmaemissiooni hinnast.

Western Digital omandab SanDisk’i 19 miljardi dollari eest ehk aktsia eest makstakse 86,50 dollarit.

Toyota kutsub tagasi 6,5 miljonit sõidukit aknatõstuki defekti parandamiseks; 2 miljonit autot kutsutakse aga tagasi potentsiaalse tulekahjuohu tõttu.

Wall Streeti mõjutasid ka Jaapani ekspordi andmed, mis jäid oodatust tunduvalt nõrgemaks. Jaapani aastane ekspordikasv aeglustus septembris juba kolmandat kuud järjest, tõstatades küsimusi Jaapani keskpanga majanduse ergutamise programmi jätkamise kohta.

Investorid analüüsisid ka EIA naftavarude andmeid, mille kohaselt kasvas naftavarude hulk 8 miljoni barreli võrra, kuna USA toornafta hind on sel nädalal teinud üle 4,5% languse.

USA toornafta futuurid sulgusid täna 2,4% languses ning barreli hinnaks kujunes 45,20 dollarit. Nafta hind on viimased kolm päeva olnud languses.

“Me arvame, et madal nafta hind on majandusele hea, kuid ma arvan, et see on langenud liiga madalale ning tirib ka majandust endaga kaasa,” märkis Frederick.

Kullafutuurid kukkusid 10,40 dollari võrra ning untsi hind oli täna 1167,10 dollarit.

Indeksitest tõusis Dow Jones 0,22% ning lõpetas päeva 17254,16 punktil. S&P 500 kukkus 0,58% ning sulgus 2018,94 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,84% languses ja sulgus 4840,12 punktil.

Hetkel kuum