Juhan Lang • 4. november 2015 kell 6:30

OEG ostis Leedu spordiennustusoperaatori

OEG kasiino  Foto: Raul Mee, Äripäev

Olympic Entertainment Group (OEG) sõlmis lepingu, mille kohaselt omandatakse 100%-line osalus Leedu spordiennustusoperaatoris UAB Orakulas.

Uus seadus

1. jaanuarist 2016 jõustub Leedus uus hasartmänguseadus, mis reguleerib ka kogu Leedu kaughasartmänguturu. Uue seadusega on kohalikul hasartmänguinspektsioonil rohkem võimu takistada Leedu turul litsentsita tegutsevaid operaatoreid, mille tulemusena võib oodata seaduslikult tegutsevate ettevõtete ärimahtude suurenemist. Seadusemuudatus koos käesoleva tehinguga kindlustab, et OEG on valmis Leedu jaoks uude valdkonda edukalt sisenema.

Allikas: OEG

Tehingu hinda osapoolte kokkuleppel ei avaldata. Börsifirma teatas äsja, et tehingu eesmärgiks on turuosa suurendamine Leedu hasartmängusektoris ja jõulisem sisenemine spordiennustus- ja kaughasartmänguturule. Tehingu jõustumisel lisandub OEGle Leedus kokku 35 panustamispunkti.

OEG juhatuse esimehe Madis Jäägeri sõnul on Leedu spordiennustusäri mahud kasvanud mitmel viimasel aastal kahekohalise protsendimääraga. „Tehingu tulemusena on meil võimalik oma Leedu klientidele pakkuda suurima valikuga ja parimal tehnoloogilisel tasemel veebipõhist spordiennustus- ja hasartmängukogemust,” selgitas Jääger pressiteate vahendusel ja lisas, et OlyBeti ja Orakulase kaubamärgi sünergia viib Leedu veebipõhiste mängude turu senisega võrreldes täiesti uuele tasemele.

OEG poolt omandatavale Orakulasele kuulub Leedus 35 panustamispunkti – neist kaksteist Vilniuses ja kakskümmend kolm väljaspool pealinna. Omandatava ettevõtte käive oli möödunud aastal veidi alla 4 miljoni euro ning tööd anti 155 inimesele. UAB Orakulas osakapitali nimiväärtus on ligi 1,16 miljonit eurot. Tehingu lõpuleviimine sõltub tavapäraste tingimuste täitmisest, sh Leedu konkurentsiameti heakskiidu saamisest.

Olympic Casinol oli Leedus seni 18 kasiinot 556 mänguautomaadi ja 64 mängulauaga. 2014. aastal olid OEG Leedu tütarettevõtete äritulud üle 22 miljoni euro ning tööd anti enam kui 700 inimesele.

Käesolev tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga (NASDAQ OMX Tallinna börsi reglemendi tähenduses) ning ei oma otsest mõju OEG kontserni majandustegevusele. OEG juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud, kinnitatakse börsiteates.

Hetkel kuum