Rainer Saad • 19. november 2015 kell 10:30

Goldman prognoosib Vene majandusele väikest kasvu

Investeerimispank Goldman Sachs.  Foto: EPA

Goldman Sachs kirjutas oma uues prognoosis, et ootab järgmiseks aastaks Vene majandusele väikest kasvu.

„Võrreldes selle aasta langusega prognoosime, et 2016. aastal kasvab Vene majandus 1,5 protsenti,“ kirjutas Goldman Sachs. Analüütikute konsensus ootab järgmisel aastal Vene majandusele 0,1protsendist langust. Selle aasta languseks prognoosib Goldman 3,2 protsenti.

India majanduskasvuks prognoosib investeerimispank 7,4 protsenti ning järgmisel aastal 7,5 protsenti. Hiina majanduskasvuks oodatakse sel aastal 7 protsenti ja järgmisel aastal 6,4 protsenti.

„Me ootame, et maailma majanduskasv kiireneb selle aasta 3,2 protsendilt järgmisel aastal 3,5 protsendile. Väikest majanduskasvu kiirenemist näeme Euroopas ja Jaapanis. Kasvu aeglustumist Ameerika Ühendriikides ja Hiinas,“ seisis analüüsis.

Arenevatele turgudele prognoosib Goldman on ka järgmiseks aastaks kiiret kasvu - 4,9 protsenti -, samas kui arenenud riikidele prognoositakse kasvuks 2 protsenti. "Suurima panuse arenevate riikide kasvu annavad järgmisel aastal Vene majanduse kasvule pöördumine ning Brasiilia majandus," kirjutas investeerimispank.

Analüüsi koostasid Jan Hatzius, Jari Stehn ja Karen Reichgott.

Hetkel kuum