Kadi Neemre • 18. november 2015 kell 21:01

Goldman Sachs: Apple'i aktsiad võivad kerkida kuni 43%

Foto: EPA

Apple’i aktsia hind võib kerkida kogunisti 43% järgmise 12 kuu jooksul, kuna investorid ei keskendu enam müüdud iPhone'ide hulgale, vaid teenuste hulgale, mille eest ettevõte klientidelt raha võtab, kirjutas Goldman Sachs oma tänases avalduses.

USA investerimispank on Apple’i aktsia hinnasihiks seadnud 163 dollarit, vahendab CNBC.

Goldmani sõnul käitub Apple’i aktsia turul nagu “riistvara aktsia”, kuid kuna ettevõte on juurutamas teenuseid nagu Apple Music, on see muutumas Google'i või Facebooki sarnaseks.

“Me usume, et Apple’i ärimudelil on vähem ühist traditsiooniliste riistvarafirmadega ning suurem ühisosa ettevõtetega, mis teenivad raha mobiilikasutajatelt läbi sisu ja teenuste maksustamise,” kirjutas Goldman Sachs.

Investeerimispank märkis, et ettevõtte kliendid on väga lojaalsed ning kulutavad enam kui Google’i Androidi kasutajad.

Sellel aastal toob üks iPhone Apple'ile sisse 467 dollarit müügitulu.

Apple tuli hiljuti välja uue teenusega Apple Music, mis maksab 9,99 dollarit kuus, ning kuulduste kohaselt tuleb järgmisel aastal välja televisioonitoode, mis Goldmani sõnul võib maksta ligi 40 dollarit kuus.

Võttes arvesse teenuste hulka, millega Apple välja tuleb, on keskmine müügitulu kasutaja kohta kuni 150 dollarit ning see ongi Apple’i aktsia hinna peamine kergitaja järgmisel aastal.

 

 

 

Hetkel kuum