Juhan Lang • 24. november 2015 kell 6:16

Nordecon ehitab 9 miljoni eest koolimaja

Nordeconi töötaja ehitusplatsil.  Foto: Raul Mee, Äripäev

Nordecon AS ja Rae vallavalitsus sõlmisid töövõtulepingu Järveküla kooli projekteerimis- ja ehitustööde tegemiseks.

Tööde hind on 8,88 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Peetri alevikku kerkiva koolihoone brutopindala on 14 798 ruutmeetrit. Ehitustööde käigus rajatakse kolmest omavahel ühendatud osast koosnev koolihoone, ujula ja spordirajatised. Projekteerimis- ja ehitustööde kestuseks on planeeritud 11 kuud.

„Iga märkimisväärse töömahuga hankevõit teeb ehitajale heameelt, kuna ehitusturul on konkurents praegu tihe – seda kinnitas ka Järveküla kooli ehitushuviliste arvukus,“ märkis Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur pressiteate vahendusel. „Liiatigi pole ühiskondlike hoonete valdkonnas tellijate arv suur, pigem vastupidi. Täiesti uue koolimaja ehitamine on Eestis hetkel aga hoopiski haruldane nähtus, kui arvestada siinsel haridusmaastikul toimuvad protsesse. Seetõttu tahaks tunnustada ka omavalitsust, kel on soovi ja võimekust sellist sammu astuda.“

Rae valla abivallavanem Madis Sarik ütles, et Rae valla kõige uuem kool hakkab sarnanema põhjamaadele omase õppeasutusega – seda nii ehitusstiililt kui ka ruumide liigenduselt. „Hoone saab olema multifunktsionaalne, mis tähendab, et see ehitatakse nii kvaliteetse õppetegevuse jaoks kui ka ümberkaudsete inimeste sportimise ja vaba aja sisustamiseks. Koolis on ruumi kolmele paralleelklassile, õpilased ja koolipersonal saavad enda käsutusse igati kaasaegse ja kõigile vajadustele vastava koolikeskkonna. Hoonekompleksi kolmandale korrusele saab ruumid ka Rae Huvialakool,“ lisas ta.

Hetkel kuum