Birjo Must • 2. detsember 2015 kell 9:07

Kuulujutud panid Yahoo aktsia rallima

Yahoo on sattunud täbarasse olukorda.  Foto: EPA

Yahoo aktsia hind tõusis eile pärast börsi sulgemist 7%, kuna Wall Street Journal kirjutas, et firma juhtkond kaalub peamise internetiäri müüki.

WSJ teatas, et Yahoo juhtkond korraldab kolmapäevast reedeni hulga koosolekuid, kus arutatakse ka seda, kas minna edasi 32 miljardi dollari väärtuses Alibaba aktsiate eraldamisega ettevõttest. Lisaks kaalutakse ka Yahoo peamise online-äri müüki. Artiklis polnud aga vihjet selle kohta, missugust äriüksust see puudutab.

Vahetult pärast artiklit vahetas 300 000 Yahoo aktsiat omanikku, mis kergitas aktsia hinda 5,6%, 35,6 dollarile. Hiljem küündis tõus juba 7 protsendini ehk 36,10 dollarini.

Tigress Financial Partnersi investeeringute juht Ivan Feinseth ütles CNBC-le, et Yahoo võib müüa oma peamise kasvuallika ehk mobiili-, video-, reklaami- ning sotsiaalmeediaärid. Ainsana jääks sel juhul alles halbu tulemusi näitav interneti otsingumootor. "Kui nad müüksid nii sotsiaalmeedia- kui ka otsingumootoriärid, siis ei jääks firmale midagi alles," lisas Feinseth.

Yahoo on viimastel aastatel sattunud täbarasse olukorda. Ettevõtte juht Marissa Mayer näeb juba mõnda aega vaeva sellega, kuidas eraldada Alibaba aktsiaid, ilma et firma peaks tasuma kõrgeid makse

Ettevõtte aktsia hind on tänavu langenud 33%. 

Hetkel kuum