Birjo Must • 3. detsember 2015 kell 8:45

Euro kukkus seitsme kuu põhja

Euro langus kestab.  Foto: EPA

Euro liigub seitsme kuu madalaima taseme suunas ja Saksa võlakirjad odavnevad, kuna turud on Euroopa Keskpanga tänase otsuse ootuses üles köetud.

USA dollar tugevnes vahetult pärast seda, kui Föderaalreservi juhi Janet Yelleni sõnad tõstsid kindlust, et USAs tuleb juba sel kuul intressimäärade tõstmine.

Euroopa peamine aktsiaindeks Stoxx Europe 600 tõusis hommikul Londoni aja järgi 0,2%. Samal ajal tõusis Saksa 10aastaste võlakirjade tootlus ühe baaspunkti võrra, sest huvi turvaliste võlakirjade järele kahaneb. Ka  Bloomberg Dollar Spot Index kerkis kuuendat korda viimase seitsme päeva jooksul.

Täna lõppevalt Euroopa Keskpanga kohtumiselt oodatakse käimas võlakirjade ostuprogrammi laiendamist ja hoiuse intressimäära kärpimist. Sel reedel oodatakse USA tööturu statistikat, mis peaks andma vihjeid Fedi kuu keskpaigas toimuva koosoleku otsuse kohta.

Ka kulla hind peegeldab turgude ootusi, sest see kukkus eile ligi kuue aasta madalaima tasemele. Euro on praeguseks dollari suhtes langenud juba 0,6%, 1,0556 dollarile.

Euroopa suuremad börsid on täna rohelised. Euro Stoxx 50 on kerkinud 0,5% ning Saksa DAX ja Prantsuse CAC40 indeksid on tõusnud 0,6%.

Hetkel kuum