Birjo Must • 4. detsember 2015 • 1 min
Jaga lugu:

Täna tuleb aasta oodatuim USA tööraport

USA Föderaalreservi juhi Janet Yelleni sõnul võivad majandusandmed veel otsust mõjutada.   Foto: EPA

Täna oodatakse USAs olulist tööturu statistikat, mis võib anda viimase vihje Föderaalreservi intressimäärade tõstmise kohta sel kuul.

Novembrikuine tööturu raport on üks selle aasta oodatuim raport, mis jääb viimaseks enne Fedi kohtumist 15.–16. detsembril. Ka Fedi juht Janet Yellen märkis teisipäeval, et värsked majandusandmed võivad otsust veel mõjutada

Ökonomistid ootavad, et töötuse tase püsib 5 protsendil pärast seda, kui möödunud kuul teatati üllatavast 271 000 uue töökoha lisamisest. Oodatakse, et keskmine tunnipalk tõuseb 0,2%. Oktoobris langes see 0,4%.

"Minu hinnangul on märgid pigem positiivsed. Pean tõenäolisemaks seda, et nad stardivad," rääkis Bank of America Merrill Lynchi vanemökonomist Michael Hanson, vihjates Fedile. "Ma ei panustaks sellele küll 100%, kuid tõenäosus on suur. Turud jälgivad hoolega tegureid, mis võivad neid innustada ja mis mitte. Praegu panustatakse kahele kuni kolmele intressimäära tõusule tuleval aastal. Fed annab märku isegi kiiremast tempost."

Hanson ootab, et novembri tulemuseks on 180 000 töökoha lisandumine. Samas arvab ta, et määravaks saab raporti üleüldine tugevus. "Isegi kui tuleb 140 000- 150 000 töökohta, siis ma ikkagi ei usu, et Fed seetõttu loobub," märkis Hanson.

Tööturu raportit oodatakse täna kell 15:30 Eesti aja järgi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt