Äripäev • 9. detsember 2015 kell 10:29

Investor Toomas palkab abilise

Investor Toomas  Foto: Anti Veermaa

Äripäev on otsustanud investor Toomase meeskonda suurendada ja kutsub kõiki huvilisi kandideerima tööle börsitoimetusse.

Äripäeva juhid otsustasid 2002. aasta alguses anda Äripäeva börsitoimetuse käsutusse miljon krooni (62 000 eurot) ja tegid ülesandeks seda raha investeerida eesmärgiga, et aastatootlus oleks 12% ning 30 aasta pärast oleks miljonist kroonist saanud 30 miljonit krooni (1,91 miljonit eurot).

Investeerimisprojekti näoks sai investor Toomas, kes on väljamõeldud tegelane, kuid kes kaupleb finantsturgudel päris rahaga.

Kui sa soovid investor Toomase meeskonnaga liituda, siis saada 30. detsembriks enda CV ja motivatsioonikiri aadressil [email protected]

Investor Toomase strateegia:Investeerib aktsiatesse.Eelistab ettevõtteid, millel on pika­ajaline kasvupotentsiaal.Ei rapsi.Tunnistab oma vigu ja vajadusel müüb aktsiad maha.Hajutab investeeringud erinevate valuutade, piirkondade ja majandussektorite vahel.Väikese osaga portfellist on (10%) on avatud riskantsematele ja lühiajalisematele strateegiatele.

13 aastat tagasi alustatud Eesti kõige pikem ja ka rahamahukam ajakirjanduslik eksperiment peaks ärgitama eestlasi investeerima ning oma tuleviku peale mõtlema. Oleme veendunud, et mõnusa vanaduspõlve kindlustamiseks ei tasu loota riigile. Tuleb ise tegutseda, ja mida varem investeerimise ja säästmisega alustatakse, seda parem.

Toomas otsib abilist

Investor Toomase investeerimisotsused langetab Äripäeva börsitoimetus, mis otsibki nüüd enda meeskonda lisajõudu, et Äripäeva lugejate investeerimishuvi veelgi paremini rahuldada.

Kandidaatidelt ootame huvi finantsturgudel toimuva vastu, oskust nii kirjalikult kui ka suuliselt oma mõtteid selgelt ja haaravalt väljendada, mõne võõrkeele oskust. Kasuks tuleb investeerimis- ja/või ajakirjanduskogemus.

Investor Toomase muudab ainulaadseks see, et tegemist on sõltumatu investeerimisspetsialistiga, kelle investeerimistegevus on kõigile avalik. Ta on oma investeerimisportfelliga iga päev lugejate silma all ning seetõttu on ka tema võidud ja kaotused kõigile teada.

Mitte igapäevakaupleja, aga igati aktiivne

Investor Toomas ei ole päevakaupleja ehk ta ei tee tehinguid iga päev ja on ka perioode, kus ta ei pruugi teha tehinguid kuude kaupa. Samas on Toomase ja kogu Äripäeva börsitoimetuse eesmärk pidevalt otsida erinevaid investeerimis­ideid ja neid oma lugejatele vahendada. Kõiki välja käidud ideid ei järgi investor Toomas ise ega eelda, et ka lugejad peaksid seda tegema.

Me aga oleme veendunud, et Äripäeva börsiosa (sh investor Toomase kolumn) regulaarselt lugedes õnnestub teil Äripäeva tellimiseks investeeritud raha­summa mitmekordselt tagasi teenida.

Hetkel kuum