Kadi Neemre • 10. detsember 2015 kell 16:07

Suured siseringitehingud hirmutavad turge

Foto: EPA

Suurfirmade töötajatest osanikud on hakanud oma aktsiaid rekordtasemetel müüma ning mõni analüütik usub, et see on märk, et et peagi hakkavad aktsiaid müüma ka ettevõtete välised investorid.

Investeerimisuuringute ettevõte TrimTabs avalikustas raporti, mille kohaselt küündis siseringitehingute maht novembris 7,6 miljardi dollarini; see on üks suurimaid müüke üldse.

Mõni analüütik näeb seda ohumärgina, kuna ettevõtete töötajatel on üldiselt rohkem informatsiooni ettevõtte käekäigu kohta kui avalikel aktsionäridel ning see võib aktsia hindu kas tõsta või langetada.

“Ajaloolises perspektiivis ei ole see, kui osanikud hakkavad kiiresti aktsiaid müüma, heaks märgiks,” sõnas TrimTabs’i juht David Santschi.

“Arvestades turu väärtusi, olen ma üllatunud, et nad ei müü rohkem,” lisas ta.

Harvest Volatility Advisorsi investeerimisjuht Dennis Davitt aga märkis, et aktsionäridel võib müümiseks olla mõni muu põhjus peale ettevõtte aktsiahinna muutumise.

Kuna üldine turg on aga tõusuteel, usub Davitt, et suure sissetulekuga osanike otsus müüa oma firma aktsiaid ning mitmekesistada oma aktsiaportfelli, on arukas otsus.

Suurimad siseringi tehingud toimusid novembis näiteks Microsoftis, kus tehingute maht küündis 1 miljardi dollarini, Facebookis müüdi aktsiaid 730 miljoni dollari eest, CA Technologies 600 miljoni dollari ning Fibit-s 400 miljoni dollari eest, selgub TrimTabsi analüüsist.

TrimTabsi raport märkis, ka, et sisetehingute hulk toimub ajal, mil aktsiate tagasiostu hinnad on rekordeid löömas.

 

 

Hetkel kuum