Mait Kraun • 11. detsember 2015 kell 23:52

USA börs: aktsiaturud tegid sügava languse

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiaturud tegid halvima nädala alates augustist, sest investorid on mures Föderaalreservi järgmise nädala kohtumise tulemuste ja toorainete hinnalanguse pärast, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks langes sellel nädalal 3,8 protsenti ja jõudis reede õhtuks kahe kuu madalaima tasemeni. Nafta hind langes 7 aasta madalaima tasemeni ja see tiris kaasa ka energiaaktsiad. Vahetult enne Föderaalreservi kohtumist (15-16 detsember) on investorid mures toorainete hinnalangusest tuleneva deflatsiooniohu pärast, mis võib ka Fedi otsust mõjutada. Pangandussektor, mis saab intresside tõstmisest kasu, kukkus 5,4 protsenti.

Viimastel nädalatel on investorid olnud optimistlikud, et USA majandus on intressimäärade tõstmiseks piisavalt tugev. Sellel nädalal muutusid turud aga ärevaks, sest toorainete hinnalanguse jätkumine tõstis esile deflatsiooniohu ja mured maailmamajanduse pärast.

„Nafta hind jätkab ülepakkumise tõttu langust ja investorid on toorainete hinnalanguse ja Hiina pärast mures,“ ütles Ridgeworth Investmentsi strateeg Alan Gayle. „Need faktorid on ära nullinud novembrikuu head majandusandmed USAs.“

S&P 500 indeks kukkus täna 1,94 protsenti 2012 punktini. Dow Jones odavnes 1,8 punkti 17 265 punktini. Volatiilsusindeks tõusis reedel 26 protsenti ja jõudis kõrgeima tasemeni alates 30. septembrist.

WTI toornafta hind langes 3,81 protsenti ning Brent odavnes 4,53 protsenti. Kummagi barreli hind maksis vastavalt 35,36 ja 37,93 dollarit. Kulla (comex) hind kallines 0,16 rotsenti ja unts maksab 1073 dollarit.

Hetkel kuum