Kadi Neemre • 14. detsember 2015 kell 17:29

El-Erian: Fed tõstab detsembris intressimäärasid

Foto: Reuters

“Föderaalreserv tõstab sellel nädalal intressimäärasid, kuna riskid, mis kaasneksid intressimäärade tõstmatajätmisega on palju suuremad,” sõnas Allianzi nõunik Mohamed El-Erian.

Föderaalreserv rõhutab intressimäärasid tõstes, et seda tehakse väga aeglases tempos ning tõus jääb ajaloolistele keskmistele kõvasti alla,” lisas ta.

El-Erian hoiatas ka, et investorid ei eeldaks, et võlakirjaturge ähvardab vaid intressimäärade risk.

“Investorid ei mõista, et kui nad ostavad võlakirju, siis ostavad nad ka intressimäära riski, krediidiriski, likviidsuse riski ning mõnel juhul ka valuutariski.”

“Lähiajal saab olukord olema üsna ebamugav ning sellel on halvad kõrvalmõjud, kuid just see loobki pikas perspektiivis võimalusi.”

Ta hoiatas, et investorid peaksid olema kõrgete hinnatasemetega turgude puhul ettevaatikud.

“Ärgem unustagem, et keskpanga likviidsust toetavad turud on potentsiaalsed poliitiliste vigade ja turgude õnnetusjuhtumite sihtmärgiks. Praegusel juhul olen ma mures mõlema pärast.”

El-Erian usub, et peagi võib kõrge hinnatasemega turgudel näha suuremaid tagasioste, mis tulenevad vähesest likviidsusest.

“Tänased investorid peaksid minu arvates olema kõrge tootlikkuse suhtes ettevaatlikud.”

Eelmisel nädalal hoiatas El-Erian, et 2016. aastal on finantsturud lahknevad.

“Keskpangad ei ole enam samal poolel,” märkis El-Erian.

“Föderaalreserv kärbib majanduse elavdamise programmi ning Euroopa, Jaapani ja Hiina keskpangad laiendavad majanduse elavdamise programmi.”

 

 

Hetkel kuum