Kadi Neemre • 15. detsember 2015 kell 20:29

Börs: stabiliseerunud nafta hind tõstis turge

Foto: EPA

USA turud tegid täna tõusu, millele aitas kaasa naftahindade stabiliseerumine ning ootused, et Föderaalreserv otsustab oma homsel kohtumisel tõsta intressimäärasid.

Dow Jonesi kasvule aitas enim kaasa eduka päeva teinud Goldman Sachs. Dow suurim kukkuja oli aga 3M, mis tegi enam kui 6% languse peale seda, kui ettevõte oli alandanud oma 2015. aasta kasumiprognoosi.

S&P 500 suurimad edenejad olid täna energia ja finantsettevõtted.

Nasdaq-it mõjutas enim Apple, mis kukkus täna 1%.

Majandusuudiste poole pealt jäi novembri tarbijahinna indeks muutumatuks. Aasta jooksul on indeks kasvanud 2% võrra; analüütikute sõnul vastab see esimest korda alates 2014. aasta maist Föderaalreservi sihile.

“Alusinflatsioon on tasapisi tõusmas. Sisemiselt genereeritud deflatsiooni risk on väga madal ning käesolev raport toetab Föderaalreservi intressimäärade tõstmist,” sõnas J.P. Morgan Fundsi strateeg David Kelly.

Täna algas Föderaalreservi kaks päeva kestev kohtumine ning peale homset kohtumist avaldatakse ka kohtumisejärgne kokkuvõte.

Üldise arvamuse kohaselt otsustab Föderaalreserv homme tõsta intressimäärasid 0,25% võrra, rõhutades, et intressimäärasid hakatakse tõstma järkjärgult. Kui intressimäärasid otsustakse homme tõsta, saab see olema esimene tõus alates 2006. aasta juunist.

“Ma arvan, et kuue kuu perspektiivis hakatakse normaliseerumisprotsessi positiivsena nägema,” sõnas UBSi analüütik Zirin.

“Kui Föderaalrserv homme intressimäärasid aga ei tõsta, pöördub turg lähi- ja keskmises perspektiivis negatiivseeks,” märkis ta.

Nafta hind jätkas täna juba teist päeva järjest tõusu, kasvades 1,04 dollari ehk 2,86% võrra. Barreli hinnaks kujunes 37,35 dollarit.

Kulla veebruari futuurid kukkusid 1,80 dollarit 1061,60 dollarile untsi eest.

Dow Jones tegi 1,39% tõusu ning sulgus 17609,62 punktil. S&P 500 kasvas 1,06% ning lõpetas päeva 2043,41 punktil. Nasdaq sulgus 0,87% kasvuga ning lõpetas päeva 4995,36 punktil.

Hetkel kuum