Pille Ivask • 6. jaanuar 2016 kell 12:09

Leedu energiaettevõte tuleb Balti börsidele

Järgmisel nädalal noteeritakse Balti börside põhinimekirjas Leedu energiajaotusettevõte Energijos Skirstymo Operatorius AB ehk ESO.  Foto: epa

Tuleval esmaspäeval noteeritakse Balti börside põhinimekirjas Leedu energiajaotusettevõtte Energijos Skirstymo Operatorius AB ehk ESO aktsiad. Ettevõtte aktsiate kauplemistähiseks saab ESO1L, seisab börsiteates.

ESO registreeritud lihtaktsiate koguarv on 894 630 333, aktsia nimiväärtus on 0,29 eurot.

“Meil on suur rõõm tervitada äsjase ühinemise käigus loodud Leedu energiahiidu ESO Balti turule tulemise puhul,” ütles Nasdaq Balti juht Arminta Saladžienė. “Usume, et ESO omab potentsiaali saada üheks börsiettevõtete lipulaevaks ja suurendada nii rahvusvaheliste kui ka kohalike institutsionaalsete ja jaeinvestorite huvi Balti turu vastu. Soovime, et ESO näitaks eeskuju teistelegi riigi- ja eraettevõtetele, kuidas kasutada kapitaliturgu kõigi osapoolte hüvanguks.”

ESO asutati Leedu energiaettevõtete LESTO ja Lietuvos dujos ühinemise käigus ning registreeriti Leedu äriregistris eelmise aasta 15. detsembril. Ettevõtete ühinemise tingimustest tulenevalt võtab ESO üle ühinenud ettevõtete varad, õigused ja kohustused.

“Ühe suurema turuväärtusega ettevõttena jätkame parimate investorsuhtluspraktikate järgimist ja teeme oma parima, et vastata investorite ootustele,” ütles ESO juhatuse esimees ja tegevjuht Liudas Liutkevičius. “Oleme uude ettevõttesse koondanud mõlema ettevõtte parimad oskused, mis loob suure potentsiaali sünergia tekkeks. See omakorda võimaldab meil parendada oma teenuste kvaliteeti ja suurendada tegevuse efektiivsust," lausus ta. 

Hetkel kuum