Kadi Neemre • 11. jaanuar 2016 kell 19:57

Börs: turgudel oli märgata pisut optimismi

Foto: EPA

USA börsid sulgusid täna valdavalt tõusuteel. Turgudel oli keeruline peale ühte keeruliseimat aasta esimest nädalat alates 2001. aastast, taas stabiliseeruda. Kukkuvad toorainete hinnad tõmbasid turge päeva jooksul allapoole.

“Turgudel oli pisut optimismi. Inimesed lootsid, et turud näitavad märke, mille kohaselt on põhi kätte jõudnud,” sõnas Boston Private Wealthi analüütik Robert Pavlik.

Energiasektor kukkus pärastlõunase kauplemise käigus enam kui 2%, juhtides sellega S&P 500 sektori kukkujaid.

USA toornafta hind kukkus 1,75 dollarit ehk 5,28% 31,41 dollarile barreli eest. Ka Brent kukkus alla 32 dollari barreli eest ning kauples viimase 12 aasta madalaima taseme lähedal.

“Nafta kukub üha madalamale ning see põhjustab uusi muresid. See kõik tuleneb muredest Hiina ja globaalse majanduskasvu pärast,” sõnas The Lindsey Groupi turuanalüütik Peter Boockvar.

Täna pärast börsi sulgumist avab Alcoa oma kvartalitulemusi avalikustades kasumiraportite hooaja. Teiste peamiste ettevõtete raportid tulevad selle nädala teises pooles.

Majandusuudiste poole pealt sõnas Atlanta Föderaalreservi president Dennis Lockhart, et kuna värsked majandusandmed ei viita inflatsiooni kasvule, siis tõenäoliselt märtsis uut intressimäärade tõusu ei tule. Tema sõnul peaks majandus aga vahepeal piisavalt jõudu koguma, et aasta teises pooles võiks Föderaalreserv taas intressimäärasid tõsta.

Tema sõnul on Hiina aeglustuv majanduskasv ja kukkuvad nafta hinnad peamised USA majandust ohustavad riskid.

Apple tegi enam kui 1,5% kasvu uudise peale, mille kohaselt ületas ettevõtte Apple Music kasutajate hulk 10 miljoni kasutaja piiri.

Veebruari kullafutuurid kukkusid 1,70 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1096,20 dollarit.

Dow Jones tegi 0,45% tõusu ja sulgus 16419,42 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,08% tõusuga ja sulgus 1923,57 punktil. Nasdaq kukkus 0,12% ja lõpetas päeva 4637,99 punktil.

 

 

Hetkel kuum