Mait Kraun • 11. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Hiina aktsiaturul jätkub müümine

Hiina aktsiaturu langus tõmbas ka ülejäänud Aasia kaasa.  Foto: EPA

Hiina aktsiaturud jätkasid järsku langust ka sellel nädalal – müügilaine jõudis rikošetina tagasi Aasiasse, vahendab MarketWatch.

Shanghai Composite indeks on täna langenud 5,3 protsenti 3018 punktini. Väiksem Shenzhen Composite indeks on kukkunud 6,6 protsenti.

Hongkongi aktsiaturg jõudis aga kahe ja poole aasta madalaima tasemeni – täna on Hang Seng indeks langenud 2,8 protsenti. Indeksi väärtus on praegu veidi alla 20 000 punkti, mida viimati nähti 2013. aasta juunis.

Austraalia peamine aktsiaindeks S&P/ASX 200 ja Lõuna-Korea Kospi odavnesid kumbki 1,2 protsenti. Jaapani turg oli täna pühade tõttu suletud.

Investoritele tekitavad muret eelkõige Hiina jüaani nõrkus ning ebakindlus ja teadmatus, mida valitsus languse peatamiseks tegema hakkab.

Jüaan odavnes eelmisel nädalal dollari suhtes 1,5 protsenti ning investorid kardavad, et Hiina majanduskasv aeglustub oodatust veelgi kiiremini. See on vallandanud müügilaine nii toorainete sektoris kui ka Hiina kaubanduspartnerite valuutades. Eelmisel nädalal langesid Hiina aktsiad üle 10 protsendi ja müügilaine levis ka Euroopasse ja USAsse.

”Ei ole ühtgi põhjust, miks Hiina aktsiaturud peaksid nüüd tõusma hakkama,” ütles investeerimisfirma VStone Asset Managementi tegevjuht Jiwu Chen. Ta lisas, et investorid ootavad pingsalt, mida Hiina valitsus aktsiaturu ja jüaani asjus ette võtavad.

Jaga lugu:
Hetkel kuum