Mait Kraun • 12. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Briti nael kukkus nelja aasta põhja

Naelsterling.  Foto: Bloomberg

Briti nael odavnes dollarisse madalaima tasemeni alates 2010. aastast. Nimelt selgus, et Suurbritannia tööstustoodang tegi novembris kolme aasta suurima kukkumise, vahendab Bloomberg.

Naelsterling odavnes kõigi 16 suurema valuuta suhtes. Euro suhtes jõudis valuuta paaegu aasta madalaima tasemeni. Aasta algusest on naela survestanud spekulatsioonid Suurbritannia tuleviku üle Euroopa Liidus ja ebaühtlane siseriiklik majanduse taastumine. Selle tõttu ootavad turud, et intressimäärade tõstmist lükatakse prognoositust pikemalt edasi.

„Numbrid on nõrgemad kui oodati,“ ütles Banco Sandander SA valuutastrateeg Stuart Bennett. „Nael hakkas selle tõttu langema. Nüüd ei ole Suurbritannia nõrgad majandusandmed aga enam uudis.“

Nael on täna odavnenud 0,83 protsenti 1,4428 dollarini, mis on madalam tase alates 2010. aasta juunist. Euro suhtes on nael odavnenud 0,73 protsenti 1,3297 euroni.

Briti tööstustoodang vähenes novembris eelmise kuuga võrreldes 0,7 protsenti, selgub Briti Statistikaameti andmetest. Majandusteadlased ennustasid, et kasv saab olema 0 protsenti.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum