Kadi Neemre • 13. jaanuar 2016
Jaga lugu:

JP Morgan: S&P 500 prognoosid on liiga kõrged

Foto: EPA

JPMorgan Funds prognoosib, et kasumid paranevad sellel aastal, kuid globaalse turu strateeg Gabriela Santos sõnas täna, et S&P 500 ei kasva nii palju, kui kasumiprognoosidest võiks järeldada.

S&P Capital IQ prognoosib, et neljanda kvartali kasumid teevad võrreldes aasta varasemaga 5,7% languse.

USA aktsiate käekäik sõltub Santose sõnul 2016. aastal suuresti sellest, kas sissetulekud kasvavad või mitte.

“Me arvame, et prognoosid on praegu liiga kõrgelennulised,” sõnas ta. Prognooside kohaselt peaks 2016. aastal S&P kasum tulema 126 dollari aktsia eest ehk tootlikkus on 18%.

“Meie arvates on aga mõistlikum oodata tootlikkust, mis jääb kuskil 10% kanti ning S&P 500 120 dollariline kasum aktsia kohta on ka realistlikum,” märkis ta.

Kuigi turg on praegu üsna sünges seisus, jääb JPMorgan turu kasumite suhtes üldiselt siiski positiivseks, hoiatades samas, et investorid peavad hoolikalt valima, kuhu investeerida.

Richard Bernstein Advisors strateeg Joseph Zidle aga usub, et USA ettevõtete kasumid hakkavad järgmise kvartali või kahe pärast paranema ning see omakorda muudab 2016. aastal keskkonna aktsiate jaoks USA-s palju paremaks.

“Peale pettumust valmistanud kasumiteperioodi muutub olukord peagi paremaks, eriti välismaal äri ajavate ettevõtete jaoks, mille olukorra muutis keeruliseks tugev dollar,” lisas ta.

FIS Groupi asutaja Tina Byles aga nii positiivne ei ole ja märgib, et palgasurve sõib USA ettevõtete kasumid panna surve alla ning samuti näeb ta dollari tugevnemise jätkumist.

Tema sõnul võivad nendel põhjustel tõelised võimalused ja tugevad kasumid esile kerkida hoopis Euroopas ja Jaapanis.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum