Rainer Saad • 18 jaanuar 2016

Euroopa aktsiaturud tõusevad

börsiuudised  Foto: epa

Vaatamata nafta hinna kukkumisele 13 aasta põhja, on Euroopa suuremad aktsiaturud alustanud tänast kauplemispäeva plussis.

Enne kella 11 kauples üle-Euroopaline aktsiaindeks Stoxx 600 0,6% üleval. Saksa börs oli 1% plussis, Londoni börs 0,7%, Prantsuse börs 1%, Itaalia börs 0,9% ja Hispaania börs 0,85% üleval.

Toornafta hinnad kukkusid täna öösel 2003. aasta tasemele, kuna nädalavahetusel teatati Iraani-vastaste sanktsioonide lõppemisest. See tähendab, et Iraan võib turule tuua veel rohkem naftat ja müüa seda, kellele soovib. See on põhjustanud naftaturul teatava paanika.

Saudi Araabia naftaminister Ali al-Naimi ütles eile, et näeb naftaturu stabiliseerumist, vahendas Bloomberg. „Pika ajaloo vältel on naftaturg näinud ebastabiilseid aegu ja hinnakõikumisi – praegune on üks sellistest aegadest,“ ütles ta. „Koostöös turumehhanismide ja tootjariikidega on hinnad alati stabiliseerinud.“

Naftaminister lisas, et on nafta väljavaadete koha pealt optimistlik ning näeb hinnatõusu.

Reedel kukkus Dow Jones ligi 400 punkti, täna langes Jaapani börs 1,1%, Hang Seng 1,45%. Hiina Shanghai indeks lõpetas kauplemispäeva 0,45% plussis.

Hetkel kuum