Mait Kraun • 20. jaanuar 2016
Jaga lugu:

USA aktsiaturud tegid osa kaotusi tasa

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiad olid täna järsus languses ja Standard & Poor's 500 indeks jõudis 21 kuu madalaima tasemeni, vahendab Bloomberg.

Dow Jonesi indeks langes päeva keskel ka vahepeal 550 punkti (üle 3 protsendi). Praeguseks on Dow veidi taastunud ning päeva lõpuks oli indeks langenud 1,6 protsenti 15 766 punktini.

S&P 500 indeks kukkus päeva keskel vahepeal ka 3,5 protsenti ja jõudis madalaima tasemeni alates 2014. aasta veebruarist. Õhtuks oli indeks kukkunud 1,2 protsenti 1859 punktini.

"Turud olid ülemüüdud ja kukkumine peatus," ütles investeerimisfirma BB&T Wealth Managementi asepresident Walter Hellwig. "Viimase tunni tõus oli positiivne ja ma arvan, et investorid hakkasid aktsiaturgu odavaks pidama."

Volatiilsusindeks (VIX) jõudis õhtul 32 punkti tasemeni, mis on kõrgeim tase alates eelmise aasta 1. septembrist. Turgude sulgemise ajaks oli volatiilsusindeks 27 punkti juures. Volatiilsusindeks iseloomustab seda, kui hirmunud turud on.

WTI toornafta kukkus täna 6,7 ja jõudis alla 27 dollari piiri – tegemist on madalaima tasemega alates 2003. aasta maist. Brenti toornafta odavnes 1,6 protsenti 28,31 dollarini barrelist.

„Nafta on kindlasti investorite psüühikat mõjutamas,“ ütles US Bank Private Client Reserve’i portfellihaldur Eric Wiegand. „Põhjus on selles, et kasvu sisuliselt ei ole. USA majandusandmed on olnud vastuolulised.“

„Me oleme keskkonnas, kus turud ei ole riskantsete varade suhtes positiivselt meelestatud. Seega pole palju vaja, et aktsiad langema hakkaks. Nafta näitab ka edaspidi turgudele teed,“ ütles investeerimisfirma Janney Montgomery Scotti strateeg Mark Luschini.

Euroopa aktsiaturud olid samuti languses – Euro Stoxx kukkus täna 3,4 protsenti. Ka Aasia turud lõpetasid kauplemispäeva sügaval miinuses. Näiteks Jaapani Nikkei 225 indeks odavnes 3,7 protsenti ja jõudis karuturule.

Jaga lugu:
Hetkel kuum