Kadi Neemre • 21 jaanuar 2016

Morgan Stanley: turud reageerivad üle

Foto: EPA

“Naftahinna langus on olnud tõeliselt šokeeriv, kuid maailma majanduse üldine pilt on päris hea,” sõnas Morgan Stanley tegevjuht James Gorman.

Tema sõnul ei ole USA majandus stressis. “Kuigi pilt ei ole teps mitte täiuslik, ei ole majandus ka sellises seisus, et see peaks turgudel sellist segadust põhjustama,” sõnas ta.

Gorman märkis, et ta oleks üllatunud, kui Föderaalreserv ei tõstaks sellel aastal rohkem intressimäärasid, vahendab CNBC.

Föderaalreserv tõstis 2015. aasta detsembris esimest korda enam kui üheksa aasta jooksul intressimäärasid. Investorid prognoosisid siis, et 2016. aastal tõstetakse intressimäärasid veel neljal korral. Selle aasta kohutav algus finantsturgudel on aga need prognoosid kõvasti alla tõmmanud.

Gormani sõnul on peamiseks süüdlaseks siin nafta hind; viimasel kahel aastal ei osanud mitte keegi ette näha nafta hinna nii suurt langust.

“Nõudlus ja tootmine tasakaalustuvad lõpuks. Me oleme seda mitmeid kordi varemgi näinud. Küsimus on aga selles, et kuidas me suudame praeguse olukorra üle elada,” märkis ta.

Gorman väljendas muret Hiina pärast, mis tema sõnul seisab silmitsi suurte muutustega seoses investeeringutel põhinevalt majandusmudelilt tarbijate ja teenustel põhineva majandusmudeli poole liikumisel.

“See ei ole Hiina majanduse jahenemise põhjuseks. Arvestades Hiina majanduse suurust, toimub majanduse loomulik, matemaatiline aeglustumine,” märkis ta.

 

 

Hetkel kuum