Kadi Neemre • 22 jaanuar 2016

Strateeg: turgude langus on hea ostuvõimalus

Foto: EPA

J.P. Morgan Asset Managementi analüütiku David Lebovitzi sõnul on praegune aktsiaturgude langus investorite jaoks heaks võimaluseks täiendada oma portfoolioid.

“Pikas perspektiivis arvame me jätkuvalt, et aktsiad on tõusmas. Jah, suurfirmade kasumid on tõesti kasvanud, kuid me prognoosime, et sellel aastal hakkavad need langema. Praegu peab keskenduma üldistele põhimõtetele – sellisel viisil teenib turgudel kasumit,” sõnas Lebovitz.

Tema sõnul võivad investorid leida üsnagi mõistliku väärtusega aktsiaid tehnoloogia, tervishoiu ja fiantssektorites.

USA aktsiad alustasid käesolevat aastat teravas languses; kolm peamist börsiindeksit langesid korrektsiooniterritooriumile ehk võrreldes eelmise aasta tippväärtusega on indeksite väärtus langenud vähemalt 10%.

Aasta nõrk algus on investorite optimismi viinud madalaimale tasemele alates 2005. aastast.

State Street Global Advisorsi investeerimisstrateeg Michael Arone prognoosis, et käesoleval aastal “astub turg kaks sammu edasi ja ühe sammu tagasi”. “Selle volatiilsuse puhul pean ma huvitavaks seda, et suur osa majandustingimustest jääb laias laastus samaks.”

Ta märkis ka, et majandustingimused on olnud “head, kuid mitte suurepärased ning see on viinud väga paindliku majanduspoliitika, madalate intressimäärade ja madala inflatsioonini.”

“Kahtlemata seisame me silmitsi mõningate väljakutsetega seoses faktiga, et majanduse elavdamine ja madalad intressimäärad ei tööta nii hästi kui võiks.”

Täna pärastlõunal olid USA börsid tõusuteel ning seda eelkõige tänu naftahindade tõusule.

 

Hetkel kuum