Pille Ivask • 26. jaanuar 2016 kell 10:45

EasyJet: lennuaktiivsus langes Pariisi sündmuste tõttu

easyJet  Foto: epa

Euroopa suuruselt teine odavlennufirma easyJet teatas, et seoses reisijate turvatunde vähenemisega on langenud ka lennuaktiivsus, vahendab Reuters.

Kuigi aasta kokkuvõttes suutis easyJet prognoosid täita, olid 2015. aasta viimased nädalad lennuaktiivsuse poolest varasemast tagasihoidlikumad.

Novembri terrirorirünnakutes tapeti Pariisis 130 inimest, tegu on maailma ühe enimkülastatud linnaga. Samuti vähenesid reisid Egiptusse pärast oktoobri lennukatastroofi Egiptuse kohal.

EasyJet teatas, et eelmises kvartalis langes lennufirma käive ühe istekoha kohta 3,7 protsendi võrra. Ettevõtte hinnangul sattus 2 protsenti käibelangusest just Pariisi-järgsete sündmuste aega. Kogu finantsaasta kulges easyJetile siiski soodsalt, maksueelseks tuluks kogunes 738 miljonit naela. Osa kasumist läheb ka odava kütuse arvele.

Kuigi easyJeti konkurent ning Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair on korduvalt maininud hinnasõda Euroopa turul, pole need kaks siiski konkurendid. Kui easyJet on end sisse seadnud Euroopa suurimatesse lennujaamadesse, siis Ryanair keskendub just väiksematele.

Hetkel kuum