Pille Ivask • 28. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Rahaskandaali keskmesse sattunud Jaapani majandusminister astub tagasi

Jaapani majandusminister Akira Amari eitab altkäemaksu võtmist  Foto: epa

Ajal, mil Jaapani majandusel hakkas paranemislootus tekkima, tabas seda tagasilöök: majandusminister Akira Amarit süüdistatakse altkäemaksu võrmises.

Amari selgitas pressikonverentsil, et võttis tõepoolest ühe ehitusfirma juhilt raha, ent ütles seejärel oma abilistele, et nood paneksid raha kirja kui poliitilise annetuse, vahendab Reuters. 

Amari eitas altkäemaksu võtmist ning lausus, et praegusel ajal on tal mõistlik tagasi astuda. Kui Amarile öeldi, et osa saadud rahast on kadunud, pani ta selle oma sekretäride süüks, kes tema sõnul ajasid midagi segamini. Need ametnikud on juba ametist lahkunud ning Amari ütles, et peab nende tegevuse eest vastutuse võtma.

Amari hinnangul ei tohi poliitilised skandaalid segada Jaapani majanduse arengut. „Jaapan on viimaks väljumas deflatsioonist. Me peame saama parlamendist heakskiidu seaduseelnõule, mis aitab Jaapanil deflatsiooni ületada ning välja arendada tugeva majanduse,“ rääkis ta.

Amari on Jaapani peaministri Shinzo Abe poliitilisse ringi kuuluv isik ning aitas Abel teha plaane, kuidas Jaapani majandust elavdada.

Jaga lugu:
Hetkel kuum