Pille Ivask • 28 jaanuar 2016

Samsung käib Apple’i jälgedes

Samsung  Foto: epa

Samsung teatas kvartalitulemused ja nentis, et aasta võib tehnoloogiasektorile üsna sünge tulla, vahendab Bloomberg.

Samsungi teatel oli ettevõtte kasum oodatust pea 40 protsendi võrra väiksem. Põhjuseks toodi globaalse majanduse käekäik, mis omakorda tähendab, et inimesed ostavad vähem arvuteid ja nutitelefone. Selleks, et kasumit kasvatada, plaanib Samsung investeerida uutesse ekraanide ja pooljuhtide tehnoloogiatesse.

"Kõik tehnoloogiaettevõtted seisavad silmitsi raske olukorraga," ütles Dongbu Securitiese analüütik Yoo Eui Hyung. Selle asemel, et üksteisega võistelda, peavad nad lihtsalt nõudluse taastumiseni vastu pidama. "2016. aastaks pole aga nõudluse kasvu ette näha,“ lisas ta.

Aktsia langes

Samsungi aktsia hind langes Seouli börsil 2,5 protsendi võrra. Sel aastal on Samsungi aktsia langenud juba 9 protsenti.

Samsungi tulemused on küllalt sarnased Apple’i omadega. Samsungi kasumiks kujunes 3,24 triljonit woni ehk 2,7 miljardit dollarit analüütikute oodatud 5,4 triljoni woni asemel. Seega jäi tulemus analüütikute ootustele 39 protsendiga alla.

Globaalne nutitelefonide müük kasvas neljandas kvartalis vaid 6 protsendi võrra. Ettevõte on öelnud, et ees ootab raske aasta. Mõnevõrra üllatuslikult on nõudlus kasvanud odavama hinnaklassiga nutitelefonide seas, kus konkurents on väga tihe.

Mobiilidivisjoni tulemused olid tagasihoidlikud, aga teiste divisjonide arvel õnnestus ettevõttel kasumit kasvatada. Väga hea tulemuse tegi koduelektroonikadivisjon, mille kvartalikäive kerkis neli korda, 820 miljardile wonile. Heale tulemusele aitasid kaasa nii langenud paneelide hinnad kui ka USAs pühade tõttu suurenenud nõudlus televiisorite vastu.

Hetkel kuum